Lisansüstü >> Yüksek Lisans

 

Harita Mühendisliği Anabilim Dalı Geomatik ve Uzaktan Algılama ve CBS Yükseklisans Programları Güz ve Bahar Yarıyıllarında öğrenci almaktadır. Her iki yüksek lisans programından mezun olabilmek için en az 2 en fazla 4 zorunlu ders alınması gerekmektedir. Zorunlu ders havuzundaki dersler her iki programdan da seçilebilmektedir. Öğrencinin mezun olabilmesi için alması gereken en az 2 zorunlu derslerinin yanında Araştırma Yöntemleri ve Bilimsel Etik dersi ile Seminer dersinin de alınması zorunludur. Zorunlu dersler dışında farklı programlardan seçilen dersler seçmeli ders olarak sayılmaktadır. 

 

Başvuru, kabul koşulları, yönetmelikler ile ilgili daha detaylı bilgi için Fen Bilimleri Enstitüsü sayfasını ziyaret ediniz.

 

 

GEOMATİK YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

 

Bu programın amacı; jeodezi, ölçme veya arazi yönetimi alanlarına ilişkin teorik ve uygulamalı bilgileri sağlamak, öğrencilerin analitik, kritik ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek ve öğrencileri bu alanlarda ileri araştırmalar için hazırlamaktır.

 

Geomatik Yüksek Lisans Programı ders içerikleri için tıklayınız. 

 

Geomatik Yüksek Lisans Programı Ders Programı için tıklayınız. 

 

 

UZAKTAN ALGILAMA VE CBS YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

 


Bu programın amacı; Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) alanına ilişkin teorik ve uygulamalı bilgileri sağlamak, öğrencilerin analitik, kritik ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek ve öğrencileri bu alanlarda ileri araştırmalar için hazırlamaktır.

 

Uzaktan Algılama ve CBS Yüksek Lisans Programı ders içerikleri için tıklayınız. 

 

Uzaktan Algılama ve CBS Yüksek Lisans Programı Ders Programı için tıklayınız.