DUYURULAR
2018 BOLOGNA İNTİBAKLARI İTİRAZLARI DEĞERLENDİRME SONUÇLARI HK.
09.08.2018


2018 BOLOGNA EĞİTİM PLANI İNTİBAKLARI İTİRAZLARI DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

ÖĞRENCİLERİMİZDEN BÖLÜM BAŞKANLIĞINA YAZILI VE E-POSTA YOLUYLA ULAŞAN İTİRAZ DİLEKÇELERİ İNCELENMİŞ VE AŞAĞIDAKİ SONUÇLARA VARILMIŞ OLUP, ÖĞRENCİLERE, ÖZEL DURUMDA OLANLAR DIŞINDA AYRI AYRI CEVAP VERİLMEYECEKTİR.

 

TÜM İNTİBAK ÇALIŞMALARI ÜNİVERSİTEDE BİR YAZILIM YARDIMIYLA YAPILMIŞTIR. BU SEBEPLE BİREYSEL İSTEKLER YERİNE ÇOĞUNLUĞUN SORUNLARINI ÇÖZECEK ŞEKİLDE DÜZENLEMELER YAPILMIŞTIR.

 

ÖĞRENCİNİN AGNO'SU HESAPLANIRKEN, KALMIŞ OLDUĞU DERSLERİN (ÖRNEĞİN FİZİK, MATEMATİK VB.) NOTLARININ YÜKSELTİLMESİ TÜM ÜNİVERSİTEDE ORTAK OLARAK UYGULANMIŞ OLDUĞUNDAN, BU DERSLER YERİNE ÖĞRENCİNİN GEÇMİŞ OLDUĞUNU DERSLERİNİN NOT YÜKSELTİLMESİ YAPILMAMIŞTIR. BU KAPSAMDA BU KONUDA İTİRAZ DİLEKÇESİ VEREN ÖĞRENCİLERİMİZİN TALEPLERİ NE YAZIK Kİ YERİNE GETİRİLEMEMİŞTİR.

 

BİLİNDİĞİ ÜZERE EĞİTİM PLANINDA YER ALAN DERSLERİN ARASINDA HİYERARŞİK BİR DÜZEN VARDIR. BU SEBEPLE, O DERS YERİNE BU DERSİ SAYMA TALEPLERİ BİREYSEL OLARAK KARŞILANMAMIŞ ANCAK ÖĞRENCİLERİMİZİN ÇOĞUNUN TALEPLERİNİN BENZER DURUMDA OLMASI VE MAĞDUR OLMAMALARI İÇİN BÖLÜM BAŞKANLIĞIMIZ TARAFINDAN, DERSLERİ VEREN ÖĞRETİM ÜYELERİMİZİN DE DESTEĞİ İLE MESLEKİ SEÇİMLİK-8 GRUBUNDA YER ALAN TÜM DERSLER TÜRKÇE DİLİNDE, ÖNCELİK  2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA BİTİRME DURUMUNDA OLAN ÖĞRENCİLERİN OLMAK ÜZERE DÖNEM DIŞI OLARAK AÇILACAKTIR. 

 

BUNUN YANINDA, KIRSAL TOPRAK DÜZENLEMESİ VE MESLEKİ SEÇİMLİK-9 GRUBUNDAKİ UZAKTAN ALGILAMA UYGULAMASI DERSİ' DE DÖNEM DIŞI OLARAK AÇILACAKTIR. 

 

DÖNEM DIŞI OLARAK AÇILAN TÜM DERSLERDE, ÖNCELİK 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA BİTİRME DURUMUNDA OLAN ÖĞRENCİLER İÇİNDİR. BU SENE DERS KAYITLARINDA TEKRAR UYGULANMAYA BAŞLANILACAK OLAN "DANIŞMAN ONAYI" İLE BU DURUM TAKİP EDİLECEKTİR.

 

HARİTA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLIĞI